• Zimná rozprávka ®

    3,21 6,12 
    Ovocný čaj s ibištekom s harmonickou chuťou vianočného korenia, citrusov a čokolády. Doprajte si ovocné potešenie v zime aj v lete. Ovocné čaje objavil svet až v 20. storočí, ale od tej doby sa trvalo usadili na čajovom výslní. Pomáha tomu svieža kyselkavá chuť, žiadny teín a množstvo lahodných variácií. Príprava ovocných čajov je veľmi jednoduchá, sypanú ovocnú zmes stačí iba zaliať vriacou vodou. Sladkastý nálev sa pije teplý aj ľadový, pridáva sa do koktailov a limonád. Ovocné čaje rozdeľujeme na čaje s ibištekom, ktoré majú výraznejšiu, kyslejšiu chuť a prevažne tmavo červenú farbu nálevu, a bez ibišteku so svetlejšou farbou nálevu a jemnejšou, menej kyslou chuťou. Tieto čaje neobsahujú kofeín vďaka čomu je možná konzumácia počas celého dňa a je vhodný pre všetky vekové kategórie. Keďže je zložený z ovocia a bylín, obsahuje tiež množstvo vitamínov a minerálnych látok.
  • Ženšen – zázvor

    3,31 6,32 
    Pravý zelený čaj Sencha s harmonickou chuťou ženšenu a zázvoru. Napriek faktu, že v našich končinách je najviac konzumovaný čaj čierny, je to práve zelený čaj, ktorý je pôvodným čajom. S objavením zeleného čaju sa spája veľa legiend. V Číne sa rozpráva o cisárovi Šen-nungovi, ktorému padajúci lístok z neďaleko rastúceho divokého kríka náhodou sfarbil variacu sa vodu. Šen-nung dlho nerozmýšľal a ochutnal nádherne voňajúci nápoj s lahodnou chuťou, ktorý mu navyše dodal novú silu.
  • Yunnan green

    3,70 7,10 
    Zelený čaj sa v provincii Yunnan produkuje už viac než 1.700 rokov - má tu teda bohatú tradíciu. Jeho nálev je voňavý, chuť príjemná. Napriek faktu, že v našich končinách je najviac konzumovaný čaj čierny, je to práve zelený čaj, ktorý je pôvodným čajom. S objavením zeleného čaju sa spája veľa legiend. V Číne sa rozpráva o cisárovi Šen-nungovi, ktorému padajúci lístok z neďaleko rastúceho divokého kríka náhodou sfarbil variacu sa vodu. Šen-nung dlho nerozmýšľal a ochutnal nádherne voňajúci nápoj s lahodnou chuťou, ktorý mu navyše dodal novú silu. Zelený čaj pochádza z rovnakého kríka čajovníka ako aj čaj čierny alebo biely. Rozdiel farby, arómy a tiež jeho účinkov spôsobuje výhradne spôsob spracovania. Lístky zeleného čaju sa sušia ihneď. Šťava z buniek v nich ostáva uzatvorená a nemôže nastať proces fermentácie. Potom sa lístky začínajú zvinovať a zostávajúca tekutina postupne odchádza. Nakoniec sa rýchlo vysušia, roztriedia a zabalia. Napriek skutočnosti, že vo väčšine japonských závodov je výroba mechanizovaná, niektoré čaje sa dodnes vyrábajú ručne.
  • Zľava!

    Yoru 125g guľatá

    5,96 7,38 
    Guľatá plechová dóza vhodná na uchovanie 125 g čaju alebo kávy.
  • White Monkey -Biela opica

    6,25 12,00 
    Ručne zvinovanie čaj s dlhými listami. Svetlá farba náleve, jemná vôňa, lahodná chuť. Názvom a vzhľadom lístkov je radený medzi biele čaje, ale chuťou a farbou nálevu je to skôr zástupca čajov zelených. Napriek faktu, že v našich končinách je najviac konzumovaný čaj čierny, je to práve zelený čaj, ktorý je pôvodným čajom. S objavením zeleného čaju sa spája veľa legiend. V Číne sa rozpráva o cisárovi Šen-nungovi, ktorému padajúci lístok z neďaleko rastúceho divokého kríka náhodou sfarbil variacu sa vodu. Šen-nung dlho nerozmýšľal a ochutnal nádherne voňajúci nápoj s lahodnou chuťou, ktorý mu navyše dodal novú silu. Zelený čaj pochádza z rovnakého kríka čajovníka ako aj čaj čierny alebo biely. Rozdiel farby, arómy a tiež jeho účinkov spôsobuje výhradne spôsob spracovania. Lístky zeleného čaju sa sušia ihneď. Šťava z buniek v nich ostáva uzatvorená a nemôže nastať proces fermentácie. Potom sa lístky začínajú zvinovať a zostávajúca tekutina postupne odchádza. Nakoniec sa rýchlo vysušia, roztriedia a zabalia. Napriek skutočnosti, že vo väčšine japonských závodov je výroba mechanizovaná, niektoré čaje sa dodnes vyrábajú ručne.
  • Káva s lahodnou chuťou višní máčaných v čokoláde.
  • Vilcacora (kôra)

    4,59 8,88 
    Vnútorná kôra liany Vilcacora (Uncaria tomentosa). Podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Vedľa listov vyrastajú typické zahnuté drápy, ktorými sa prichytáva na okolité stromy. Používa sa na podporu imunitného systému, je účinná pri zápalových ochoreniach, astme a žalúdočných vredoch. Znižuje riziko infarktu a mozgovej mŕtvice. Pôsobí protizápalovo, má čistiace a antioxidačné účinky, znižuje krvný tlak a zabraňuje tvorbe trombov v cievach. Podporuje liečbu všetkých druhov zápalov - hlavne artrózy, artritídy, vredových chrôb, ochoreniach dvanástnika, čriev. Významným spôsobom ovplyvňuje prevenciu i samotnú liečbu rakovinových nádorov.
  • Vianočný čaj

    3,73 7,16 
    Pravý zelený čaj Sencha s harmonickou kombináciou pomarančov a vianočného korenia. Napriek faktu, že v našich končinách je najviac konzumovaný čaj čierny, je to práve zelený čaj, ktorý je pôvodným čajom. S objavením zeleného čaju sa spája veľa legiend. V Číne sa rozpráva o cisárovi Šen-nungovi, ktorému padajúci lístok z neďaleko rastúceho divokého kríka náhodou sfarbil variacu sa vodu. Šen-nung dlho nerozmýšľal a ochutnal nádherne voňajúci nápoj s lahodnou chuťou, ktorý mu navyše dodal novú silu.
  • Vianočné dobroty ®

    4,02 7,74 
    Ovocný čaj s ibištekom s výraznejšou, ľahko sladkastou chuťou vianočného korenia. Doprajte si ovocné potešenie v zime aj v lete. Ovocné čaje objavil svet až v 20. storočí, ale od tej doby sa trvalo usadili na čajovom výslní. Pomáha tomu svieža kyselkavá chuť, žiadny teín a množstvo lahodných variácií. Príprava ovocných čajov je veľmi jednoduchá, sypanú ovocnú zmes stačí iba zaliať vriacou vodou. Sladkastý nálev sa pije teplý aj ľadový, pridáva sa do koktailov a limonád. Ovocné čaje rozdeľujeme na čaje s ibištekom, ktoré majú výraznejšiu, kyslejšiu chuť a prevažne tmavo červenú farbu nálevu, a bez ibišteku so svetlejšou farbou nálevu a jemnejšou, menej kyslou chuťou. Tieto čaje neobsahujú kofeín vďaka čomu je možná konzumácia počas celého dňa a je vhodný pre všetky vekové kategórie. Keďže je zložený z ovocia a bylín, obsahuje tiež množstvo vitamínov a minerálnych látok.
  • Guľatá plechová dóza vhodná na uchovanie 125 g čaju alebo kávy.

Title

Go to Top